پشتیبانی و مشاوره : 09305594270
شما اینجا هستید

ایجاد فرم های دلخواه در وردپرس

ایجاد فرم های دلخواه در وردپرس
سید حسن حسینی 21 آذر 94 آموزش وردپرس بدون نظر 1803 بازدید

جدای از اینکه شما چه نوع وب سایت وردپرس ی داشته باشید نیاز دارید تا در سایت خود فرم هایی را داشته باشید تا بتوانید با کاربران سایت وردپرس ی خود ارتباط دو طرفه داشته باشید. این فرم ها ممکن است یک فرم ساده تماس با ما یا یک فرم برای دریافت اطلاعاتی خاص از کاربران وب سایت باشد.

برای ایجاد فرم های دلخواه در سایت خود میتوانید از افزونه محبوب Contact Form 7 استفاده نمائید. این افزونه امکان ایجاد هر نوع فرمی را برای شما فراهم مینماید.

کافی است فرم دلخواه خود را ایجاد نمائید و شورت کد تولید شده را در هر جایی از وب سایت خود اعم از نوشته ها یا برگه های سایت وردپرس خود استفاده نمائید.

از مزایای خوب این افزونه فرم ساز وردپرس میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مراحل ساده برای ایجاد فرم
  • امکان تنظیم پیام های فرم به کاربر
  • امکان القای کد امنیتی به فرم
  • آجاکسبودن فرم های ایجاد شده
  • عدم از بین رفتن زبان فارسی با آپدیت کردن افزونه
  • ایجاد بی نهایت فرم
  • عدم فشار بروی سرور
  • امکان قرار دادن فرم ها در هر مکان از سایت شما
  • و …

اما بریم سراغ ساختن یه فرم دلخواه توسط این افزونه. اول لازم هست که افزونه مورد نظر رو از مخزن وردپرس دانلود کرده و نصب کنیم. آموزش نصب افزونه در وردپرس

بعد از اینکه افزونه رو دانلود و فعال کردید یه گزینه به پنل وردپرس ما اضافه میشه به نام: فرم تماس 7

بر روی این گزینه کلیک کنید تا به صفحه اصلی افزونه بروید. در این صفحه یک فرم تماس نمونه وجود دارد که اگر یه فرم تماس ساده خواسته باشید که کافی هست شورت کد مورد نظر رو کپی کرده و در جای دلخواه استفاده کنید. و یا اگر میخواهید فرم رو ویرایش کنید که دکمه ویرایش رو بزنید و اگر هم که میخواهید یه فرم جدید بسازید بر روی دکمه افزودن کلیک کنید:

1

نحوه ساختن یک فرم دلخواه در افزونه Contact Form 7 :

بر روی دکمه افزودن جدید کلیک کنید و گزینه افزودن جدید رو بزنید:

2

در صفحه ای که باز میشود میتوانید فرم جدید خود را مدیریت نمائید. در فیلد اول میتوانید نام فرم خود را درج نمائید نامی که در این بخش وارد مینمائید را میتوانید به دلخواه استفاده نمائید.

3

در کادر اول قرمز تب های اصلی افزونه را میبینید و در کادر دوم قرمز آیتم هایی را که میتوانید در فرم قرار دهید را مشاهده مینمائید. و در کادر سوم قرمز شورت کدهای آیتم هایی را که انتخاب کرده اید را مشاهده مینمائید. البته کار با این افزونه کمی نیازمند کارکردن و تست میباشد و بیشتر کارکرد این افزونه با آزمون خطا به دست میآید تا بتوانید به تنظیمات افزونه مسلط شوید. ما در اینجا فقط به کلیات اشاره میکنیم.

از آنجایی که این افزونه به طور کامل از زبان فارسی پشتیبانی مینماید میتوانید بیشتر مراحل ایجاد فرم رو از توضیحات هر قسمت به آسانی متوجه گردید.

در تب دوم یعنی ایمیل میتوانید که ارسال اطلاعات فرم را مدیریت نمائید و تعیین نمائید تا محتوای و اطلاعاتی که کاربران در فرم شما ایجاد درج مینمایند چطور و چگونه به ایمیل شما ارسال گردد.

در تب سوم یعنی تب پیام ها میتوانید پیغام هایی که به کاربران نمایش داده میشود را مدیریت نمائید و در صورت تمایل آنها را ویرایش نمائید.

و تب آخر هم که تب تنظیمات اضافی هست که مربوط به تنظیمات اضافی پلاگین میباشد. و در انتخا دکمه ذخیره را کلیک نمائید تا فرم دلخواه شما ایجاد شده و حالا کد تولید شده را کپی کرده و در جای دلخواه درج نمائید تا در وب سایت فرم مورد نظر خود را مشاهده نمائید.

صفحه دانلود Contact Form 7

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟بدون نظر