پشتیبانی و مشاوره : 09305594270
شما اینجا هستید

بازسازی تصاویر وردپرس

بازسازی تصاویر وردپرس
سید حسن حسینی 20 آذر 94 آموزش وردپرس بدون نظر 1305 بازدید

هنگامی که شما یک قالب وردپرس جدید نصب میکنید یا نه شما یک قالب وردپرس جدید برای خود طراحی میکنید نیاز هست که ابعاد تصاویر پست ها و برگه های وردپرس خود را با طراحی یا قالب جدید تنظیم نمائید.

هنگامی که سایت شما مدتی از فعالیتش گذشته و شما پست های متعددی منتشر کرده اید مطمئنا تصاویر شاخصی برای این پست ها قرار داده اید و حالا قالبی که نصب کرده اید ممکن است از ابعاد تصاویری استفاده کند که در قالب جدید تعریف شده است و عکس هایی که قبلا آپلود کرده اید با این سایز و ررولوشن کراپ نشده باشند.

خب فکر کنم یکم بیشتر باید توضیح بدم. هنگامی که شما یک عکس در رسانه وردپرس یا یک تصویر شاخص برای پست ها خود قرار میدهید یا تصاویری که در میان نوشته های خود قرار میدهید این عکس ها برای اینکه بهینه باشند به چهار تصویر در هاست شما تبدیل میگردد!!!

یک عکس بند انگشتی با عرض و ارتفاع 150*150 ، یک عکس متوسط با عرض و ارتفاع 300*300 ، و یک عکس بزرگ با عرض و ارتفاع 1024*1024 پیکسل.

خب حالا ممکنه طراح قالب وردپرس در طراحی خود یک عرض و ارتفاع جدید تعریف کرده باشد. خب حالا که قالب خود را عوض کرده اید چون قبلا این عرض و ارتفاع در وردپرس شما وجود نداشته وردپرس از عکس اصلی استفاده خواهد کرد که ممکنه عرض و ارتفاع این عکس 4000*4000 پیکسل هم باشه. خب تصور کنید ده تا از این عکس ها در یک صفحه شما لود بشه که تاثیر بسیار سوئی در سرعت بارگذاری سایت شما خواهد داشت. جدای از اینکه ممکنه سایت شما اصلا چیدمانش بهم بریزه.

خب حالا چاره کار چیه. چاره کار استفاده از پلاگین مشهور و محبوب Regenerate Thumbnails هست که تمام تصاویری که قبلا آپلود کرده بودید رو به صورت اتوماتیک به اندازه هایی که در قالب جدید نیاز هست تبدیل میکنه.

خب حالا بریم سراغ کار کردن با افزونه Regenerate Thumbnails. ابتدا نیاز هست که این افزونه رو در وردپرس خودتون نصب کنید.

آموزش نصب افزونه در وردپرس

بعد از اینکه افزونه Regenerate Thumbnails رو نصب و فعال کردید یک گزینه به این قسمت از وردپرس شما افزوده خواهد شد.

1

حالا فقط کافیه بر روی گزینه Regenerate All Thumbnails کلیک نمائید و صبر نمائید تا تمام تصاویر شما با قالب جدید ست گردد.

روند کراپ تصاویر به صورت یک نوار به شما نمایش داده خواهد شد و شما میتوانید ببیند کراپ تصاویر شما به چه صورت انجام میپذیرد.

هنگامی که کار به پایان برسد افزونه Regenerate All Thumbnails به شما یک گزارش از روند کراپ تصاویر خواهد داد.

1

 

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟بدون نظر