پشتیبانی و مشاوره : 09305594270
شما اینجا هستید

درون ریزی محتوا در وردپرس

درون ریزی محتوا در وردپرس
سید حسن حسینی 20 آذر 94 آموزش وردپرس بدون نظر 2788 بازدید

گاهی اوقات لازم هست که ما محتوای یک سایت وردپرسی دیگر را در یک سایت وردپرس دیگر وارد نمائیم. خب خوشبختانه این امکان به صورت پیش فرض در وردپرس گنجانده شده است.

برای این کار لازم هست که در سایت مبدا یعنی سایتی که میخواهیم یک خروجی از محتوای آن در یافت کنیم به این قسمت مراجعه نمائیم:

1

در این قسمت بر روی گزینه دریافت پرونده برون ریزی شده کلیک میکنیم تا مرورگر ما شروع به دانلود یک فایل با پسوند xml نماید.

بعد از اینکه دانلود این فایل به پایان رسید حالا موقع آن رسیده که این فایل رو در سایتی که میخواهیم اطلاعات این سایت رو در آن درون ریزی نمائیم آپلود نمائیم.

در سایت دوم به این قسمت مراجعه مینمائیم:

2

برای وارد کردن محتویات فایل xml خود در این سایت نیاز به پلاگین WordPress Importer داریم که میتوانیم این پلاگین را از همین قسمت دانلود و نصب نمائیم. برای این کار بر روی گزینه پنجم یعنی وردپرس کلیک نمائید تا پنجره زیر نمایش داده بشه:

3

دکمه نصب رو بزنید تا افزونه دانلود و نصب بشه. حالا از طریق دکمه ای که نمایش داده میشه فایل xml که از سایت دیگر دانلود کرده بودید رو انتخاب کنید و دکمه بارگذاری پرونده و درون ریزی آن رو کلیک کنید تا عملیات درون ریزی انجام بشه.

بسته به حجم فایل ممکنه این کار چند لحظه وقت بگیره تا آپلود و بارگذاری بشه بعد آپلود و باگذاری با این صفحه مواخه خواهید شد.

4

خب این مرحله رو بیشتر دقت کنید. خب حالا نیاز هست که عکس ها و فایل های آپلود شده در سایت اول رو هم وارد کنیم. برای این کار تیک گزینه Download and import file attachments رو بزنید و بر روی دکمه Submit کلیک کنید تا عملیات دانلود و آپلود فایل و عکس ها در سایت دوم به صورت خودکار انجام بشه.

در صورتی که عملیات با موفقیت انجام بشه پیغام موفقیت آمیز نمایش داده میشه:

Import WordPress

All done. Have fun!

البته این نکته رو هم ذکر کنم که برخی از محتویات در این جابه جایی منتقل نمیشوند مانند تنظیمات قالب قبلی یا منوها و برخی چیزهای دیگر. در واقع در این پروسه برگه ها و نوشته ها یا کاستوم پست های شما به طور کامل منتقل میشه. و برخی از محتویات رو باید به صورت دستی انجام بدید.

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟بدون نظر