پشتیبانی و مشاوره : 09305594270
شما اینجا هستید

20 واقعیت مورد توجه در مورد فیسبوک

20 واقعیت مورد توجه در مورد فیسبوک
سید حسن حسینی 7 فروردین 95 بلاگ بدون نظر 834 بازدید

اگر شما هم از جمله میلیون ها کاربر علاقمند به فعالیت در شبکه ی اجتماعی فیسبوک هستید و بخشی از وقت خود را صرف ارتباط مجازی با دوستان خود در این شبکه می کنید، شاید برای شما جالب باشد که واقعیت هایی را در مورد این شبکه اجتماعی بدانید که به احتمال زیاد تاکنون از آن های بی خبر بوده اید.

1- به طور متوسط فیسبوک در هر ثانیه درآمدی معادل با 9671 دلار دارد.

2- هر روز 1 نفر از هر 8 نفر در سراسر دنیا وارد اکانت شخصی خود در فیسبوک می شود. آیا شما هم در این شبکه ی اجتماعی فعال هستید؟ اگر پاسختان مثبت است، چند بار در روز به پروفایل خود سر می زنید؟

3- آل پاچینو اولین چهره ای بود که در فیسبوک حساب کاربری ایجاد کرد.

4- در یک سوم تمام پرونده های طلاق ایالات متحده در سال 2011 کلمه ی “فیسبوک” آمده است. این واقعیت نگران کننده جای تأمل زیادی دارد که شبکه های اجتماعی تا این حد در زندگی خصوصی کاربرانشان تأثیرگذارند. به نظر شما این شبکه های اجتماعی که با فرهنگی بیگانه جای خود را در میان کاربران داخلی پیدا کرده اند، تا چه اندازه در روابط خانواده های ایرانی تأثیرگذار بوده اند؟

5- وقتی اپلیکیشن فیسبوک برای 10 دقیقه غیر فعال بود درآمد تبلیغاتی 220 هزار دلاری خود را از دست داد. البته این ضرر بزرگی برای مالک ثروتمند آن به حساب نمی آید.

6- شما می توانید در فیسبوک هر کسی را به جز مارک زاکربرگ پُک یا بلاک کنید. به هر حال آقای رئیس امتیازات ویژه ای را برای خود در نظر گرفته است.

7- در سال 2006، کریس پوتنام سایت فیسبوک را هک کرد و هزاران پروفایل شبیه به پروفایل شرکت مای اسپیس در آن ایجاد کرد. زوکربرگ هم به این نصیحت که ” دوستانت را نزدیک خود نگه دار، و دشمنانت را نزدیک تر!” عمل کرد و تنها کاری که انجام داد این بود که او را استخدام کرد.

8- با وجود آن که همه با واژگان “face”، “book”، “poke”، “wall”، و “like” آشنا بوده اند، این کلمات توسط کمپانی فیسبوک ثبت تجاری شده اند.

9- مطالعات نشان می دهد که در اکثر موارد با نگاه کردن به عکس پروفایل فیسبوک یک نفر می توانیم احساس نسبتاً دقیقی در مورد شخصیت او داشته باشیم. به طور کلی می توان گفت اگر شما ورزش کردن را دوست دارید تصویر پروفایل  فیسبوک شما شبیه به ورزشکاران است، اگر آدم باهوشی باشید تصویر شما شبیه به دانشمندان است، اگر بهره ی هوشی کمی هم داشته باشید بهتر است عکس خود را حذف کنید. این واقعیت عجیبی است که شبکه های اجتماعی می توانند تا این حد به اطلاعات خصوصی کاربرانشان دسترسی داشته باشند. شاید در آینده هوش مصنوعی بتواند حتی از روی عکس هایی که در فیسبوک آپلود می کنید وضعیت روحی شما را بررسی کند و در صورتی که نیاز به مراجعه به متخصص روانپزشکی داشتید به شما یادآوری کند.

10- از آن جا که زاکربرگ کور رنگی دارد و نمی تواند رنگ های قرمز و سبز را تشخیص دهد، رنگ آبی را به عنوان رنگ سازمانی فیسبوک انتخاب کرده است.

11- در هر روز حدود 600,000 حمله برای هک کردن حساب های کاربران فیسبوک انجام می شود.

12- ارزش سهام فیسبوک در بورس نزدک بیش تر از 100 میلیارد دلار است. به نظر شما یک پایگاه داده ی عظیم از اطلاعات شخصی افراد چقدر ارزش دارد؟

13- در سه ماهه ی گذشته نزدیک به 829 میلیون نفر هر روز از فیسبوک استفاده کرده اند که معادل 14 درصد از جمعیت کره ی زمین است. با این حال اکثر کاربران جوان فیسبوک به شبکه های اجتماعی دیگر نظیر توئیتر مهاجرت کرده اند. کاربران ایرانی هم بیش تر به سراغ تلگرام رفته اند که دلیل آن هم کاملا مشخص است!

14- در 31 ماه می 2010، 39,401 نفر از کاربران فیسبوک با حذف کامل حساب های کاربری خود از این شبکه ی اجتماعی “روز ترک فیسبوک” را جشن گرفتند. باید دید که چند نفر در همان روز عضو این شبکه شده اند.

15- یک کاربر عادی فیسبوک در طول روز 82 نوتیفیکیشن دریافت می کند.

16- اکثر کاربران فیسبوک ترسی همراه با اشتیاق برای استفاده از فیلد “Status update” به عنوان “Search bar” دارند.

17- عکس ها و پست های اکثر کاربران فیسبوک این طور نشان می دهد که آن ها بسیار خوشحالند و زندگی راحت و بی دغدغه ای دارند، در حالی که در اغلب موارد این شادی و سرخوشی تنها به همین دنیای مجازی ختم می شود و در واقعیت زندگی برای آن ها به شکلی دیگر می گذرد. نکته ی قابل تأمل این است که بر اساس یک پژوهش، یک نفر از هر سه نفر بعد از بازدید از فیسبوک احساس نارضایتی بیش تری از زندگی خود دارد. شاید علت این موضوع همین باشد که دوستان خود را خوشبخت تر از خود می بینند.

18- بر اساس داده های به دست آمده از حساب های کاربران فیسبوک بیش تر زوج های فعال در این شبکه ی اجتماعی یک هفته پیش از کریسمس از هم جدا شده اند.

19- اگر شما هم جزء افرادی هستید که مسئله ی حریم خصوصی از اولویت های آن ها است نباید به سراغ فیسبوک بروید، چون هیچ یک از بندهای توافقنامه ی مربوط به حریم خصوصی این شبکه ی اجتماعی حفاظت کامل از حریم شما را تضمین نمی کند.

20- مطالعات نشان می دهد که تنها مرور پست های فیسبوک شما را ناراحت و افسرده می کند، در عوض تعامل با سایر کاربران در این شبکه ی اجتماعی باعث شادی می شود. آیا این موضوع در مورد شما هم صدق می کند؟

آری یا نه گفتن به فیسبوک همواره یکی از بحث های داغ در میان کاربران اینترنتی بوده است و حال نوبت شماست. آیا به نظر شما فیسبوک هم همچون سایر شبکه های اجتماعی روزی محبوبیت خود را از دست خواهد داد؟

برچسب ها: ,
نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟بدون نظر