پشتیبانی و مشاوره : 09305594270
شما اینجا هستید

درج تصویر، صوت و ویدئو در محتوای مطلب وردپرس

درج تصویر، صوت و ویدئو در محتوای مطلب وردپرس
سید حسن حسینی 26 مهر 94 آموزش وردپرس بدون نظر 1083 بازدید

یکی از ویژگی‌هایی که وردپرس در نسخه‌های اخیر خود به آن توجه ویژه‌ای کرده استفاده از امکانات چندرسانه‌ای است که به راحتی می‌توانید تصویر، ویدئو و فایل صوتی را در نوشته‌های خود قرار دهید.

برای قرار دادن صوت و ویدئو در محتوا در وردپرس میتوانید از شورت کدهای وردپرس و یا از دکمه افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس استفاده کنید.

برای قرار دادن صوت با استفاده از شورت کد در محتوای خود باید یک لینک مستقیم از فایل خود داشته باشید و آن لینک را اگر در محتوا قرار دهید وردپرس آن را به صورت یک پلیر به شما نمایش خواهد داد که بسیار جالب هست این امکان.

اگر میخواهید بر روی پلیر خود کنترل بیشتری داشته باشید میتوانید از شورت کد زیر استفاده نمائید:

Capture

اگر فایل شما mp3 هست پارامتر mp3 را قرار دهید.

اگر میخواهید پلیر شما به صورت خودکار لود نشود پارامتر preload را برابر با none قرار دهید.

اگر میخواهید که پلیر شما به صورت تکرار فایل شما را پخش کنند پارامتر loop را برابر با on قرار دهید.

و در انتها اگر مایل هستید پلیر شما به صورت خودکار شروع به پخش نماید پارامتر autoplay را برابر با on قرار دهید و در غیر این صورت برابر با off قرار دهید.

برای قرار دادن ویدئو هم میتوانید از شورت کد زیر استفاده نمائید:

Capture

این شورت کد یک پارامتر اضافه دارد و بقیه پارامتر های مانند شورت کد فایل صوتی است و آن پارامتر poster میباشد که میتوانید برای پلیر خود یک تصویر انتخاب نمائید.

برای درج عکس صوت و ویدئو در محتوا به وسیله دکمه افزودن پرونده چند رسانه ای نیز در جایی از نوشته که می‌خواهید پرونده چندرسانه ای نمایش داده شود کلیک کنید و دکمه افزودن پرونده چندرسانه‌ای که در بالای نوار ابزار ویرایشگر دیداری قرار دارد را کلیک کنید. در اینجا گذاشتن یک تصویر در نوشته نمایش داده می‌شود، صوت و ویدئو هم به همین شکل است.

Selection_024

در پنجره باز شده اگر هیچ پرونده‌ای را قبلا در وردپرس آپلود نکرده باشید هچی نمایش داده نمی شود و از شما خواسته می شود که پرونده‌ای را برای بارگزاری انتخاب کنید. که با کلیک بر روی دکمه گزینش پرونده این کار را می توانید انجام دهید اما برای وقتی که پرونده‌ای وجود دارد این دکمه دیگر نمایش داده نمی‌شود و پرونده‌های موجود نمایش داده می‌شود برای این حالت گزینه بارگزاری پرنده ها که در تصویر بالا با پیکان قرمز نشان داده شده را کلیک کنید

Selection_025

و بعد از آن بر روی دکمه گزینش پرونده‌ها کلیک کنید تا پنجره انتخاب پرونده برای شما گشوده شود بعد از انتخاب پرونده از روی کامپیوترتان مشخصات پرونده را می‌توانید وارد کنید.

Selection_026

در قسمت جزییات پیوست اطلاعات تصویر را می توانید وارد کنید، فیلد نام(اولی)  نام پرونده در سایت مشخص می‌کند نام(دومی) متنی را که در زیر تصویر در نوشته به عنوان توضیح نمایش داده می‌شود را می‌توانید وارد کنید. متن جایگزین، اگر تصویر بنا به مشکلاتی بارگزاری نشود نشان داده خواهد شد. و فیلد توضیح برای نمایش توضیح در کتابخانه وردپرس به کار می‌رود.(کتابخانه از طریق منوی مدیریت رسانه -> کتابخانه قابل دسترس است که از طریق آن می‌توانید تمام پرونده‌های چند رسانه ای را مدیریت کنید.)

Selection_027

قسمت دومی که برای تصاویر باید تکمیل کنید مربوط به نحوه نمایش است. چیدمان که واضح است چه چیزی را مشخص می‌کند که شامل سه گزینه چپ، راست و میانه است که موقعیت تصویر را مشخص می‌کند. پیوند به مشخص می کند که با کلیک کردن بر روی تصویر چه اتفاقی بیافتد. و گزینه آخر اندازه  است که می‌توانید اندازه ای که در سایت نمایش داده می‌شود را انتخاب کنید.

خوب حالا که تمام مشخصات تصویر را وارد کردیم با کلیک بر روی گزینه گذاشتن در نوشته تصویر در نوشته قرار می‌گیرد.

Selection_028

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟بدون نظر